Nowe Standardy Paliwowe w PETRODOM od 2024: Przejście na Benzynę E10

Drodzy Klienci,

W PETRODOM zawsze dążymy do bycia na bieżąco z najnowszymi standardami i wymogami ekologicznymi. Dlatego chcemy poinformować Was o ważnej zmianie w składzie benzyny, którą realizujemy w odpowiedzi na nowe przepisy Unii Europejskiej oraz ustawę przyjętą przez Sejm RP dotyczącą biokomponentów w paliwach. Od 1 stycznia 2024 roku w naszych dystrybutorach pojawi się benzyna 95 w nowej formule E10.

Co to jest Benzyna E10?

Benzyna E10 to paliwo zawierające do około 10% bioetanolu, czyli prawie podwójnie więcej niż obecna formuła E5, która ma około 5% bioetanolu. Przejście na E10 jest krokiem w kierunku ekologiczniejszych rozwiązań, ponieważ bioetanol pochodzi z odnawialnych źródeł, takich jak rośliny. To sprawia, że E10 jest przyjaźniejsze dla środowiska.

Dlaczego Wprowadzamy E10?

Decyzja o przejściu na E10 wynika z europejskich i krajowych zobowiązań dotyczących ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi. Polska dołącza tym samym do innych krajów europejskich, które już stosują tę formułę paliwa.

Co to Oznacza dla Was, Naszych Klientów?

  • Od stycznia 2024: Benzyna 95 będzie dostępna tylko w formule E10.
  • Benzyna Premium 98: Pozostanie w niezmienionej formule E5.
  • Olej Napędowy: Nie ulegnie zmianie.
  • Kompatybilność: Większość współczesnych pojazdów jest przystosowana do użytkowania benzyny E10. Jeśli macie wątpliwości, sprawdźcie instrukcję obsługi swojego pojazdu.

Przejście na E10 – Krok po Kroku

  • Sukcesywne Wprowadzanie: Przejście na E10 będzie realizowane stopniowo w pierwszej połowie stycznia.
  • Mieszanie E5 i E10: Jest możliwe, jednak zalecamy opróżnienie zbiorników przed przejściem na E10.
  • Informacja dla Klientów: Na dystrybutorach i pistoletach pojawią się naklejki informujące o nowej formule paliwa.

Dlaczego to Ważne?

Przejście na E10 to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i dbałości o naszą planetę. Jako firma PETRODOM jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do promowania ekologicznych rozwiązań i spełniania europejskich standardów.

Potrzebujesz Więcej Informacji?

Zapraszamy na stronę Ministerstwa Klimatu i Środowiska, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat benzyny E10, a jeśli chcesz sprawdzić, czy Twoje auto może kompatybilne z nowym paliwem zajrzyj TUTAJ.

Dziękujemy za zaufanie i wybór PETRODOM. Razem tworzymy przyszłość bardziej zielonej i zdrowej planety.

Z poważaniem,
Zespół PETRODOM